image Gjakovari rrëzohet në vendin e tij të punës, dërgohet me urgjencë në spital
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Siguri/ Gjakovari rrëzohet në vendin e tij të punës, dërgohet me urgjencë në spital

news image

Një person është dërguar me urgjencë në spital pasi u rrëzua nga lartësia në vendin e tij të punës.

Gjatë ditës së djeshme në Gjakovë, viktima i cili po punonte pa pajisje mbrojtëse është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore.

Policia ka dalur në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar pronarin e firmës.

Gjithashtu në vendin e punës kanë dalur edhe inspektorët e punës për të kontrolluar gjendjen e punimeve.

Me vendim të prokurorit, pronarit të firmës i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë./ Gazeta Sinjali/