image Futbollisti i Bayern Munich rezulton pozitiv me koronavirus - Sinjali

Futbollisti i Bayern Munich rezulton pozitiv me koronavirus

news image

Skuadra e Bayern Munichut ka njoftuar se lojtari i tyre, Choupo Moting ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Lojtari ka rezultuar pozitiv sot me COVID-19 në testet e kryera sot dhe aktualisht ndodhet në izolim.

“Eric Maxim Choupo-Moting ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lojtari ofensiv i FC Bayern është në konsultim me drejtorinë përgjegjëse të shëndetësisë dhe ndodhet në izolim, ai po bën mirë në këto rrethana”, shkuan klubi i Bayernit.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin