image FSK dhe Policia ende në kërkim të Nezir Osmanit, kanë një kërkesë për qytetarët

Kosovë

FSK dhe Policia ende në kërkim të Nezir Osmanit, kanë një kërkesë për qytetarët

news image

Tash e tri ditë qyetari Nezir Osmani, i lindur më 1963, banues në lagjen “Kodra e Trimave” në Komunën e Prishtinës rezulton i zhdukur, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se që nga dita e raportimit e deri më tani, njësitet policore të hetimeve, në koordinim me prokurorinë përkatëse dhe në bashkëpunim të ngushtë me familjarët, kanë ndërmarrë një varg veprimesh për gjetjen e tij, por që ende nuk ka rezultate.

“Me datën 06.05.2023 ka filluar plani për kërkim ku kanë marrë pjesë gjitha organet e specializuara për kërkim shpëtim nga Policia e Kosovës , FSK si dhe Qendra Emergjente e Komunës së Prishtinës. Edhe pse veprimet dhe kërkimet policore janë duke vazhduar, pas marrjes së autorizimit nga ana e prokurorit të shtetit, nga ana juaj kërkojmë kontributin tuaj qytetar”, thuhet në njoftimin e tyre.

Gjithashtu, Policia e Kosovës në këtë reagim ka bërë thirrje që gjithë ata që kanë çfarëdo lloj informacioni, që ndërlidhet me të, t’ia kalojnë ato policisë përmes numrit 192.

/GazetaSinjali/