image Në Francë sot zhvillohet rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale
[wp-story id="814678"]

Evropë

Në Francë sot zhvillohet rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale

news image

Sot në Francë do të mbahet rundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale, pasi ai i pari nuk arriti ta përcaktojë fituesin, shkruan Gazeta Sinjali.

Në këtë ‘betejë’ do të përballen presidenti aktual, Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen.

Sipas sondazheve të deritanishme, Macron pritet ta udhëheqë edhe për një mandat pallatin Elyssee.

/GazetaSinjali/