image Formacionet startuese të derbit kryesor në Angli Chelsea - Everton, përballje edhe e dy ish-tajnerëve të PSG-së - Sinjali

Formacionet startuese të derbit kryesor në Angli Chelsea – Everton, përballje edhe e dy ish-tajnerëve të PSG-së

news image

Ndeshja mes Chelsea dhe Everton është derbi i kësaj jave në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Kjo ndeshje do të zhvillohet drejtpërdrejt për zonën Champions, pasi që skuadrat ndahen vetëm nga një pikë në renditje (Chelsea 47, Evertoni 46).

Gjithashtu, kjo ndeshje do të jetë duel strategësh mes Thomas Tuchel – Carlo Ancelotti, që do t’i jap më shumë sharm kësaj përballjeje./Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: