image Formacionet zyrtare, Luton - Liverpool

Futboll

Formacionet zyrtare, Luton – Liverpool

news image

Liverpooli do ta vizitojë skuadrën e promovuar këtë sezon në Premier League, Luton Town, në duelin përmbyllës të ditës së diel.

Të Kuqtë gjenden në një formë të mirë ku vijnë pas dy fitore të fundit nga Everton e Nottingham Forest dhe me një fitore potenciale sonte ata do të marrin pozitën e dytë në tabelë.

Luton ndërkohë gjenden në zonën e rënies nga liga, duke u ranguar në pozitën e 18-të, me vetëm 5 pikë e një fitore në 10 xhirot e para.

Këto janë formacionet zyrtare të të dyja klubeve:

Luton XI: Kaminski; Osho, Lockyer(C), Mengi; Kaboré, Barkley, Nakamba, Townsend, Doughty; Morris, Ogbene.

Liverpool XI: Becker; Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk(C), Gomez; Gravenberch, Mac Allister, Szoboszlai; Mohamed Salah, Núñez, Diogo Jota.

Dueli fillon nga ora 17:30.

/GazetaSinjaliSport/