image Formacionet zyrtare: Liverpool - Norwich/ Rashica titullar i padiskutueshëm - Sinjali

Formacionet zyrtare: Liverpool – Norwich/ Rashica titullar i padiskutueshëm

news image

Nënkampioni dhe skuadra e dytë për këtë sezon në Premier League, Liverpooli ka ndeshje në program sot, raporton Sinjali Sport.

The Reds presin Norwchi Cityn në “Anfield Road”, përballje e vlefshme për xhiron e 26-të.

Skuadra e Jurgen Klopp, nuk di për humbje në dhjetë ndeshjet e fundit në të gjitha garat dhe tashmë që i është kompletuar ekipi synojnë të vazhdojnë atë ecuri.

Në anën tjetër, Milot Rashica starton nga minuta e parë te ekipi që pësoi disfatë të thellë javën e kaluar nga Man City.

Liverpooli si e dyta ka 54 pikë, kurse Norwichi me 17 pikë gjendet në pozicionin e 18-të.

Formacionet zyrtare janë këto:

 /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin