image Formacionet zyrtare: Liverpool – Crystal Palace - Sinjali

Formacionet zyrtare: Liverpool – Crystal Palace

news image

Liverpooli do të përballet me Crystal Palace në ndeshjen e fundit të sezonit 2020/21 në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

“Të kuqtë” presin në “Anfield” në prani të shikuesve më fillim nga ora 17:00.

Skuadra e Kloppit me fitore e siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve, ndërsa skuadra londineze gjendet në pozitën e 13-të me 44 pikë.

Roy Hodgson do jetë në stolin e Crystal Palace për herë të fundit pasi që ka vendosur të pensionohet nga rolin i trajnerit.

73 vjeçari në karrierën 45 vjeçare ka menaxhuar shumë skuadra e kombëtare, por më së shumti njihet për menaxhimin e kombëtares së Anglisë për katër vite dhe klubin e Liverpoolit për një sezon.

Formacionet zyrtare nga Klopp dhe Hodgson janë këto:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin