image Formacionet zyrtare: Leicester City - Liverpool - Sinjali

Formacionet zyrtare: Leicester City – Liverpool

news image

Leicester City dhe Liverpool do të përballen ndaj njëra tjetrës në kuadër të xhiros së 20-të në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

 Dhelprat presin ‘Të Kuqtë’ në ‘King Power Stadium’, në duelin që nis me fillim nga ora 21:00.

Ballafaqim që gjithmonë këto vitet e fundit ka sjellë rezultate interesante e me shumë gola, do jetë i rëndësishëm për dy ekipet.

Liverpooli deri tash ka grumbulluar 41 pikë, në vendin e dytë, gjashtë më pak se Manchester City që kryeson, mirëpo që ka një ndeshje më shumë.

Në anën tjetër Leicesteri këtë stinor nuk është si vitin e kaluar, pasi gjendet në vendin e 11-të me 22 pikë.

Formacionet zyrtare janë publikuar:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin