image Formacionet e mundshme: Norwich - Liverpool, Rashica shihet si startues - Sinjali

Formacionet e mundshme: Norwich – Liverpool, Rashica shihet si startues

news image

Sonte zhvillohen disa ndeshje në raundin e 3 në ‘Carabao Cup’.

Norwichi e pret në shtëpi Liverpoolin nga ora 20:45 në kuadër të raundit 1/16 të Carabao Cup.

Jurgen Kloop në këtë duel do të bëjë disa ndryshime në formacion duke inkuadruar futbollistët që kanë pasur më pak minutazh këtë edicion.

Në anën tjetër Norwichi pritet të hyjë në ndeshje me ekipin më të mirë dhe në krye me Milot Rashicën synojnë të bëjnë befasinë sonte.

Këto dy ekipe u përballën edhe në xhiron e parë të Premier Ligës ku fitoi Liverpoolit me rezultat 3-0.

Formacioni i mundshëm i Norwichit: Gunn; Mumba, Kabak, Gibson, Giannoulis; Lees Melou, Gilmour, Rupp; Rashica, Sargent, Tzolis

Formacioni I mundshëm i Liverpoolit: Kelleher; Gomez, Phillips, Matip, Robertson; Milner, Keita, Jones; Oxlade-Chamberlain, Origi, Minamino


Shpërndaje artikullin