image Federata e Brazilit jep detaje nëse Fabinho do të mund të luajë në finalen e LK ndaj Real Madridit - Sinjali

Federata e Brazilit jep detaje nëse Fabinho do të mund të luajë në finalen e LK ndaj Real Madridit

news image

Frika e lëndimit të mesfushorit të Liverpool, Fabinho mund të mos jetë aq e keqe sa mendohej, me ekipin ndërkombëtar të Brazilit që sugjeron se lojtari mund të jetë i aftë për finalen e Ligës së Kampionëve të klubit kundër Real Madridit në fund të muajit.

Ylli i Brazilit çaloi gjatë fitores të së martës në Premier League ndaj Aston Villa, duke ngjallur frikën e madhe se Jurgen Klopp mund të jetë pa një nga lojtarët e tij më me ndikim për garat që klubi anglez po lufton në tre frontet.

Por tani, një përditësim pozitiv është lëshuar nga kombëtarja e lojtarit, pasi ai u vlerësua nga stafi i tyre pas mbërritjes së tij në një kamp parandërkombëtar.

Mesfushori u thirr në skuadrën e Brazilit të mërkurën pas frikës së tij nga dëmtimet, me Federatën e Brazilit duke rritur përgatitjet për një treshe miqësore muajin e ardhshëm.

Atje, phsyio Fabio Mahseredjian ishte në gjendje të ofronte një përditësim pozitiv mbi gjendjen e lojtarit dhe thotë se ai shpreson të jetë i disponueshëm për përzgjedhjen e Reds në takimin e tyre evropian.

“Nuk i kemi ende të gjitha informacionet, por jemi optimistë se ai do të arrijë në finalen e Champions League”, ka thënë ai.

Nëse shpresat janë që lojtari të bëjë ndeshjen e vështirë me Madridin më 28 maj, kjo mund të sugjerojë një rikthim më shpejt se sa më vonë – por megjithatë ka të ngjarë që ai të përjashtohet plotësisht nga finalja e Kupës FA të së shtunës me Chelsean.

Përtej kësaj, Liverpool ka edhe dy ndeshje të tjera në Premier League pasi synon të mbajë gjallë ëndrrën e largët të katërfishit, me përballjet ndaj Southampton dhe Wolves.

Fabinho mund të humbasë të parën më 17 maj, por mund të paraqitet edhe për të dytën – ndeshjen e fundit të sezonit në shtëpi të Reds – më 22 maj.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: