image FBI në kërkim të katër shtetasve amerikanë të rrëmbyer në Meksikë, ofron një shpërblim prej 50,000 dollarë

Botë

FBI në kërkim të katër shtetasve amerikanë të rrëmbyer në Meksikë, ofron një shpërblim prej 50,000 dollarë

news image

FBI është në kërkim të katër shtetasve amerikanë që janë rrëmbyer në Meksikë, tha të dielën Ambasada e SHBA në Mexico City.

Qytetarët amerikanë kaluan në Matamoros, në shtetin verilindor të Brownsville, Teksas, me një furgon të bardhë me targa të Karolinës së Veriut të premten, tha ambasada.

“Menjëherë pas kalimit në Meksikë, persona të armatosur të paidentifikuar qëlluan pasagjerët e automjetit. Personat e armatosur i futën katër shtetasit amerikanë në një automjet tjetër dhe u larguan nga vendi i ngjarjes me ta,” sipas ambasadës.

FBI tani po kërkon ndihmën e publikut për të identifikuar se kush mund të jetë përgjegjës dhe po ofron një shpërblim prej 50,000 dollarësh.

/GazetaSinjali/