image Familja ishte në dasmë, hajnat ua bëjnë shtëpinë ‘llom’ dhe vjedhin ari e 5 mijë euro në Malishevë

Siguri

Familja ishte në dasmë, hajnat ua bëjnë shtëpinë ‘llom’ dhe vjedhin ari e 5 mijë euro në Malishevë

news image

Një person në fshatin Turjakë të komunës së Malishevës ka raportuar një vjedhje të rëndë në Polici, e cila ka ndodhur mbrëmë, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se persona të panjohur kanë hyrë me forcë brenda shtëpisë në të cilën nuk ndodhej askush, pasi që sipas viktimës e gjithë familja kishin shkuar në një dasmë.

Sipas burimeve, viktima me t’u kthyer në shtëpi kishte vërejtur se dera e hyrjes ishte e thyer dhe e dëmtuar, teksa dy dhoma në katin përdhese dhe tri dhomat e fjetjes në katin e parë kanë qenë të demoluara nga hajnat.

Sinjali mëson se hajnat dyshohet se kanë vjedhur stoli ari dhe para të gatshme në vlerë rreth 5 mijë euro.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar i cili ka urdhëruar që të iniciohet rasti ‘Vjedhje e rëndë’.

/GazetaSinjali/