image EULEX-i bastis shtëpinë e Rexhep Selimit - Sinjali

EULEX-i bastis shtëpinë e Rexhep Selimit

news image

Me urdhër të Gjyqtarit të Dhomave të Specializuara, pjesëtarët e EULEX-it po bastisin shtëpinë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, raporton Gazeta Sinjali.

Zyrtarët e EULEX-it janë edhe te zyrat e PDK-së.

Dje Hashim Thaçi, Kadri Veseli dhe Rexhep Selimi janë transferuar në Hagë pas konfirmimit të aktakuzës së tij nga Gjykata Speciale./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin