image Erëra të forta, shi, vetëtima e breshër - Serbia përfshihet nga një stuhi e fuqishme

Rajon

Erëra të forta, shi, vetëtima e breshër – Serbia përfshihet nga një stuhi e fuqishme

news image

Ka arritur në Serbi një prej stuhive që meteorologët e paralajmëruan për ditën e sotme.

Gjithashtu, është lëshuar edhe një paralajmërim urgjent për një stuhi të fortë që ka përfshirë veriperëndimin e Vojvodinës.

Siç raporton B92, gjatë dy orëve të ardhshme pritet që stuhia të përhapet në pjesën më të madhe të këtij rajoni, duke shkaktuar rrebeshe shiu shumë intensive, bubullima të forta, erëra të forta dhe stuhi dhe breshër.

/GazetaSinjali/