image Emrin “Vjosa Berisha” do ta mbajë çmimi kryesor në Festivalin e Filmit PriFest - Sinjali

Emrin “Vjosa Berisha” do ta mbajë çmimi kryesor në Festivalin e Filmit PriFest

news image

Çmimi kryesor në Festivalin e Filmit PriFest do të mbajë emrin “Vjosa Berisha”.

Festivali i Filmit “PriFest” tashmë ka prezantuar filmat që do të garojnë për cmimet kryesore të këtij edicioni.

Këtë vit festivali shënon edicioni i tij 14-të dhe mbahet në nderë të regjisore së ndjerë, Vjosa Berisha.

Nga ky vit për ndër të saj, në “PriFest” gjithashtu çmimi kryesor “Hyjnesha e Kuqe” do të mbaj emrin e regjisores Berisha.

Edicioni i 14-të i “PriFest”-it pritet të mbahet nga 20 deri më 25 shtator 2022.

Ndërkohë kujtojmë që Vjosa ndërroi jetë në qershor të këtij viti.

Regjisorja ishte e diagnostifikuar prej më shumë se një viti me kancer në vezore dhe po trajtohen në një spital në Londër.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: