image Identifikohen viktimat në Vlorë, nipi vrau xhaxhain dhe pastaj veten

Shqipëri

Identifikohen viktimat në Vlorë, nipi vrau xhaxhain dhe pastaj veten

news image

Identifikohen viktimat e krimit të dyfishtë brenda familjes në Vlorë.

Mësohet se nipi 39-vjeçar, Genci Koreta, ka vrarë xhaxhin e tij, Jorgji Koreta, 64-vjeç.

Më pas, 39-vjeçari ka vrarë edhe veten me po të njëjtën armë gjahu, e cila është sekuestruar nga policia.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në fshatin Mekat të Vlorës, ku dyshohet se xhaxha e nip kanë pasur një konflikt për motive të dobëta, të cilat çuan deri në vrasje./Gazeta Sinjali/