image Elon Musk dhe gruaja e tij konfirmojnë se djali i sapolindur do të quhet X Æ A-12

Bota e Yjeve

SHBA/ Elon Musk dhe gruaja e tij konfirmojnë se djali i sapolindur do të quhet X Æ A-12

news image

Elon Musk dhe këngëtarja Grimes kanë konfirmuar që foshnja e tyre do ta bartë emrin e çuditshëm X Æ A-12.

Drejtori ekzekutiv i Space X ka njoftuar të birin që u lind të hënën. “Mamaja dhe foshnja janë mirë,” tha ai në Twitter.

Ai më tej shtoi se ky fëmijë do të quhej X Æ A-12 Musk dhe e dashura e tij më pas ofroi një shpjegim për ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Emri X Æ A-12 ka qarkulluar në Twitter me shumë njerëz që pyesnin se si do të shqipëtohej, shkruan BBC.

Nuk dihet ende nëse ky emër do të konsiderohet si legal. / Gazeta Sinjali/