COVID-19

Të infektuar

9492

Të shëruar

5349

Të vdekur

284

Meksikë/ Ekzekutohet shefja e bandës monstruoze që masakroi 13 oficerë

news image

Janë publikuar pamjet e vrasjes së një prej femrave më të njohura në botën e trafikut të drogës në Meksikë. María Guadalupe López Esquivel, njihej si ‘La Catrina’, shefe e një karteli droge dhe drejtuese e një ekipi vrasësish.

21-vjeçarja kishte sulmuar ushtrinë, policinë dhe gardën në qytetin e saj.

Në tetor të vitit të shkuar, grupi i saj hapi zjarr mbi policinë, duke shkaktuar një masakër të vërtetë. 13 efektivë policie humbën jetën.

Policia tha se arriti të arrestojë gjashtë persona që hapën zjarr, kurse një grua ndërroi jetë. Identiteti i saj nuk u bë i ditur atëherë, por tashmë mësohet se ajo është La Katrina.


Shpërndaje artikullin