image Ekskluzive: Ky është polici i arrestuar që dyshohet se goditi një fëmijë në afërsi të 'zebrave' në Suharekë

Siguri

Ekskluzive: Ky është polici i arrestuar që dyshohet se goditi një fëmijë në afërsi të ‘zebrave’ në Suharekë

news image

Gazeta Sinjali raportoi pak më parë për një aksident trafiku që ka ndodhur të dielën në Samadraxhë të Suharekës, që dyshohet se u shkaktua nga një zyrtar policor, jashtë detyrës zyrtare, i cili ka goditur afër vendkalimit për këmbësor një fëmijë të moshës 14-vjeçare. Lajmi është konfirmuar nga Policia e Trafikut Rajonal në Prizren, ndërkohë që Sinjali ka mësuar identitetin e policit.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se zyrtari policor që u arrestua dhe ndalua për 48 orë si i dyshuar për këtë aksident është Dibran Morina nga Rahoveci, shkruan Sinjali.

Siç thonë të njëjtat burime, polici ka qenë jashtë detyrës zyrtare kur dyshohet se ka shkaktuar aksidentin, si pasojë e të cilit fëmija ka pësuar lëndime të rënda trupore, për çka fillimisht është trajtuar në Spitalin e Prizrenit, e më pas është transferuar në QKUK për të vazhduar tretmanin mjekësor.

Sipas informacioneve të para, deri të aksidenti ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë, në atë mënyrë që posa polici i dyshuar ka arritur të afërsi të vendkalimit për këmbësorë, ka goditur të miturin.

Gazeta Sinjali ka dërguar pyetje edhe në IPK për të të ju mbajë të informuar me detajet e reja për rastin.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/