image Ekipet e shpëtimit po luftojnë me zjarret në disa qytete të Ukrainës - Sinjali

Ekipet e shpëtimit po luftojnë me zjarret në disa qytete të Ukrainës

news image

Ekipet e shpëtimit në Ukrainë janë duke luftuar për të shuar zjarret dhe për të pastruar rrënojat pas shkatërrimit të banesave në disa qytete të mëdha, ka thënë Shërbimi Shtetëror i Emergjencës në Ukrainë.

Puna për kërkim dhe pastrim është duke u kryer në kryeqytetin ukrainas, Kiev dhe në rajonin Harkiv.

Ekipet kanë luftuar me zjarret edhe në ndërtesa private dhe objekte tjera të bombarduara nga forcat ruse.

Image
Image
Image
Image

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: