image Edhe Blero i thotë disa fjalë: S’dmth Amerika me pas mirë gjithmonë, se at’her ti veç je tu ja bo rrafsh

Bota e Yjeve

Edhe Blero i thotë disa fjalë: S’dmth Amerika me pas mirë gjithmonë, se at’her ti veç je tu ja bo rrafsh

news image

Edhe këngëtari Blero ka reaguar pas sanksioneve të vendosura ndaj Kosovës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I njëjti u shpreh se nuk do të thotë se Amerika e ka gjithmonë mirë.

Krejt kjo sepse sipas tij nëse gjithmonë e kanë mirë do të thotë që “veç je tu ja bo rrafsh, e miku i mirë s’ta bën rrafsh”.

“sdmth Amerika me pas mir gjithmon ose t’drejt gjithmon, se at’her ti veq je tu ja bo rrafsh e miku i mir sta bon rrafsh per gjithcka miqt e mir edhe t’sinqert mahen gjithmon. Miqt e rrejshem i ndan interesi, nese 1 mik i jemi ma ka ndertu 1 shpi do t’ijem falenderus ton jeten dhe kom me u mundu me ja kthy njejt, por kjo nuk do te thot qe miku jem ka drejten me bo ligjin n’shpi tem, vec pse ai ma ka ndertu”, shkroi ai.

/GazetaSinjali/