image E kritikoi shefi, Bebe Rexha ua mbyll gojën të gjithëve
[wp-story id="814678"]

E kritikoi shefi, Bebe Rexha ua mbyll gojën të gjithëve

news image

Bebe Rexha ka qenë cak i kritikave kohëve të fundit si për fizikun e saj ashtu edhe për moshën që ka dhe veprimet që ndërmerr, shkruan lajmi.net.

Së fundmi këngëtarja nga Dibra e veshur në bikini të zeza publikoi një fotografi ku la edhe një mesazh për gjithë kritikuesit.

“Kohët e fundit shefi im ekzekutiv i muzikës më tha se isha duke u bërë shumë e vjetër dhe se marka ime po bëhej “konfuze”. Sepse … Unë jam një tekst shkruese e këngëve dhe postoj foto seksi në Instagramin tim dhe kjo nuk është ajo që bëjnë shkrimtarët femra , sidomos për moshën time. Jam 29-vjeçare.

Jam e ngopur me këto gjëra. Unë bëj rregullat e mia. Jam lodhur që gratë të etiketohen si “plakat e këqija” kur arrijnë një moshë dhe djemtë etiketohen si seksi kur të plaken”.

“Sidoqoftë, unë po më 30 gusht do të mbush të 30-tat dhe ju e dini çfarë, unë nuk po ik prej saj. Nuk do të gënjej për moshën time dhe nuk këndoj këngë që do t’i shes më mirë sepse ato tingëllojnë “më të reja”. Unë do ta festojë moshën time, sepse ti e di se çfarë, unë jam më e mençur, jam më i fortë dhe besoj jam një dashnor shumë më e mirë sesa isha 10 vjet më parë. Fotografi kushtuar Exec, e cila tha që jam shumë e vjetër për të qenë seksi. A është kjo shumë seksi për ju?”, ka shkruar Bebe.

View this post on Instagram

I recently had a MALE music executive tell me that I was getting too old and that my brand was “confusing.” Because… I’m a songwriter and I post sexy pics on my Instagram and that’s not what female songwriters are suppose to do, especially for my age. I’m 29. I’m fed up with being put in a box. I make my own rules. I’m tired of women getting labeled as “hags” when they get old and guys get labeled as sexy with age. Anyways, I’m turning 30 on August 30 and you know what, I’m not running away from it. I’m not gonna lie about my age or sing songs that I feel will sell better because they sound “younger.” I’m gonna celebrate my age because you know what, I’m wiser, I’m stronger and TRUST ME I’m a much better lover than I was 10 years ago.

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on