COVID-19

Të infektuar

10247

Të shëruar

5944

Të vdekur

327

Krim/ “E bëra për të dalë në televizion” – rrëfimi se përse e shtyu 6-vjeçarin nga kati i dhjetë

news image

“E bëra për të dalë në TV”. Ky është rrëfimi shqetësues i Jonty Bravery, djalit 18-vjeçar nga Londra- i cili 4 gushtin e kaluar shtyu një djalë 6-vjeçar francez nga tarraca e katit të dhjetë e muzeut ‘Tate Modern’ në Londër, i cili ishte me pushime me prindërit e tij.

Deklarata e paprecedentë e vrasësit u bë gjatë një video dëshmie nga ana e tij nga një spital në kryeqytetin britanik.

Fëmija francez fluturoi nga kati i dhjetë në të pestin, duke iu shkaktuar fraktura të shumta dhe madje edhe një hematomë cerebrale, por fatmirësisht arriti të mbijetojë.

Tani ai po i nënshtrohet një trajtimi të gjatë mjekësor dhe rehabilitues. Ai as nuk mund të flasë dhe as nuk mund të hajë, por vetëm buzëqesh dhe herë pas here lëviz pak këmbët.


Shpërndaje artikullin