image Dyshohen për pastrim parash, policia ua bastis pronat dy personave në Gjakovë e Prishtinë
[wp-story id="814678"]

Siguri

Dyshohen për pastrim parash, policia ua bastis pronat dy personave në Gjakovë e Prishtinë

news image

Policia e Kosovës me urdhër të gjykatës kompetente ka bastisur pronat e dy personave të dyshuar për “Pastrim parash”, “Mashtrim” dhe “Falsifikim të Dokumenteve”, raporton Gazeta Sinjali.

Bastisja në Gjakovë dhe në Prishtinë është bërë me kërkesë të autoriteteve të një shtetit tjetër.

Si prova material gjatë bastisjes, policia njofton se ka sekuestruar: një veturë Mercedes dhe dokumente të ndryshme (kontrata, fatura dhe dokumente të tjera përcjellëse”./Gazeta Sinjali/