image Dyfishohet numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja - Sinjali

Lëkundje/ Dyfishohet numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja

news image

Turqia është përballur mbrëmjen e sotme me një tërmet prej 6.8 ballësh.

Sipas raportimit të CNNTurk, 14 persona kanë humbur jetën nga tërmeti ndersa dyshohet se ka edhe të tjerë nën rrënoja.

Tërmeti ka ndodhur rreth orës 19:10, ndërsa epiqendra ka qenë në qytetin Elazig. Forcat e kërkimshpëtimit kanë nisur prej kohësh operacionin, dhe janë ende në kërkim të personave të tjerë nën rrënoja.
/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin