image Dua Lipa performon këngën e re në "MTV EMA 2019"

Muzikë

Showbiz/ Dua Lipa performon këngën e re në “MTV EMA 2019”

news image

Artistja e njohur shqiptare me famë botërore Dua Lipa, mbrëmë ka performuar këngën e re “Don’t Start Now” në “MTV EMA 2019”.

Dua interpretoi për mrekulli këngën, të cilën e shoqëroi me një koreografi brilante, transmeton Gazeta Sinjali.

Këtë herë artistja shqiptare kishte zgjedhur të vishej me të zeza, përderisa grupi i valltarëve të gjithë ishin veshur me ngjyrë të verdhë.

Dua Lipa edhe njëherë dëshmoi para botës se është e zonja në interpretimin e këngëve live dhe se çdo ditë e më shumë po shënon suksese të reja në fushën e muzikës dhe jo vetëm./Gazeta Sinjali/