image Dua Lipa ndahet nga i dashuri i saj, regjisori Romain Gavras

Bota e Yjeve

Dua Lipa ndahet nga i dashuri i saj, regjisori Romain Gavras

news image

Këngëtarja nga Kosova, Dua Lipa, është ndarë nga i dashuri i saj, regjisori francez, Romain Gavras, për t’u përqendruar në muzikë, raporton The Sun.

Dua Lipa u shfaq për herë të parë me regjisorin me origjinë greke Romain Gavras në tapetin e kuq në maj. Por dyshja kanë ndarë rrugët.

The Sun tregoi për herë të parë në shkurt se Dua, e cila aktualisht ndodhet në Nju Jork, po takohej me ish-in e Rita Orës, Romain. Çifti u kap duke u puthur në prapaskenë në Javën e Modës në Paris.

Por përpara daljes së albumit të saj të tretë, Dua është e gjitha e përkushtuar ndaj punës.

Një burim i brendshëm tha: “Dua dhe Romain kanë ndarë rrugët pas një vere dashurie”.

“Asaj i rrah zemra kur bëhet fjalë për karrierën e saj dhe dyshja i dhanë fund marrëdhënies përpara se gjërat të përkeqësoheshin”.

“Romain e konsideronte Duan si punëtore, por ajo nuk planifikon të ngadalësojë për asgjë apo askënd”.

Kjo vjen pasi ylli britanik, e cila më parë ishte në lidhje me modelin amerikan Anëar Hadid, është gati të vërë në qendër të vëmendjes temën e albumit të saj të ri.

/GazetaSinjali/