image Dua Lipa mendon të bëhet aktore

Bota e Yjeve

Dua Lipa mendon të bëhet aktore

news image

Dua Lipa aktualisht është një nga yjet më të famshëm të pop-it në planet, por ajo së shpejti mund të kalojë në një formë tjetër arti: në aktrim.

Këngëtarja 25-vjeçare foli për një numër temash në intervistën e saj të gjerë me “The Los Angeles Times”.

U zbulua se këngëtarja ka qenë “duke lexuar skenarë për një kalim në aktrim që duket shumë i pashmangshëm”, megjithëse ajo nuk do të komentonte më tej.

Nuk kishte detaje të mëtejshme në lidhje me llojet e skenarëve që Lipa po lexonte për të bërë debutimin e saj ‘të pashmangshëm’ në aktrim.

Lajmi vjen pasi ajo mori në shtëpi çmimin e saj të tretë Grammy fundjavën e kaluar, duke fituar albumin më të mirë vokal të popit për albumin e saj të dytë, “Future Nostalgia”.

Albumi kryesoi në listat muzikore të albumeve në vendlindjen e saj në Mbretërinë e Bashkuar dhe u certifikua i artë në SHBA.

Ajo është gjithashtu një yll në rrjetet sociale, me mbi 61 milionë ndjekës, pasi pranon se i kuron me kujdes llogaritë e saj.

Ka shumë sy në mediat e mia sociale. Por, unë jam i njëjti person në skenë sikurse jam në shtëpi”, shton ajo./Gazeta Sinjali/