image Drenas: E godet me automjet këmbësorin dhe ikën nga vendi i ngjarjes

Siguri

Drenas: E godet me automjet këmbësorin dhe ikën nga vendi i ngjarjes

news image

Një person është lënduar si pasojë e goditjes nga një automjet mëngjesin e djeshëm rreth orës 09:00 në fshatin Llapushnik të Drenasit, shkruan Gazeta Sinjali.

I lënduari është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Burime të Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë Themelore në Prishtinë kanë bërë të ditur se shoferi i automjetit pas goditjes së këmbësorit ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Dyshimet e para të prokurorisë, sipas këtyre burimeve, janë se shkaku i aksidentit ishte pakujdesia e drejtuesit të automjetit./Gazeta Sinjali/