image Dortmundi i vendos çmim 'stratosferik' Bellinghamit për skuadrat që janë të interesuara - Sinjali

Dortmundi i vendos çmim ‘stratosferik’ Bellinghamit për skuadrat që janë të interesuara

news image

Sipas një raporti të ri, Borussia Dortmund do të pranojë vetëm oferta mbi 120 milionë euro (103 milionë£ funte) për yllin e tyre anglez Jude Bellingham verën e ardhshme.

Mesfushori, i cili mbushi 19 vjeç të mërkurën, ka edhe tre vjet nga kontrata e tij me Dortmundin dhe klubi pret oferta nga Liverpool, Real Madrid dhe Manchester United në vitin 2023.

Klubi gjerman ka vendosur ofertën e tyre minimale dhe ua ka bërë të qartë kërkuesve potencialë se Bellingham ai do të jetë një investim i kushtueshëm, sipas SportBild.

Pa një klauzolë lirimi në marrëveshjen e tij, Dortmundi është në gjendje të kërkojë një shumë stratosferike për skuadrat e interesuara.

Bellingham ka shënuar 10 gola dhe ka bërë 18 asistime për BVB në 89 paraqitje që kur u largua nga klubi i tij i fëmijërisë Birmingham City për 25 milionë funte në 2020.

Liverpooli raportohej se kishin objektiv kryesor transferimin e tij për vitin 2023, dhe kjo mund t’i prishë planet e Kloppit, pas kërkesës së lartë për anglezin nga skuadra gjermane.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin