COVID-19

Të infektuar

132

Të sheruar

16

Të vdekur

1

Transferime/ Dortmund synon të transferoj futbollistin e Kosovës, shihet si zëvendësues i Sanchos

news image

Borussia Dortmund e ka vënë në listën e transferimeve futbollistin Kosovar, Milot Rashica.

Siç shkruan medium gjerman ‘Deichstube’, futbollisti Kosovar shihet si zëvendësues të Jordan Sanchos.

Nga ajo se çka shkruajnë mediat gjermane, besohet që Rashica është shumë lart në listën e transferimeve të Dortmund.

Rashica mund të largohet nga Werder Bermen nëse Dortmund paguan 38 milionë euro për të.

Sancho pritet që gjatë verës të largohet në drejtim të Chelseas, që po e kërkon me ngul futbollistin anglez.

Çmimi i Rashicës në ‘transfermarkt’ kë shënuar rritje enorme. Ai tashmë vlerësohet 35 milionë euro.

Ai është lojtari më i shtrejtë në Dortmund dhe në kombëtaren e Kosovës./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin