image Dorëheqja e Vasfije Krasniqit, betohet deputeti i ri i GP të LVV-së
[wp-story id="814678"]

Politikë

Dorëheqja e Vasfije Krasniqit, betohet deputeti i ri i GP të LVV-së

news image

Vasfije Krasniqi  e cila kishte marrë mjaftueshëm vota për të zënë një ulëse në Kuvendin e Republikës së Kosovës ka dhënë dorëheqje nga pozita e deputetes, raporton Gazeta Sinjali.

Deputeti i cili e zëvendëson Krasniqin është Nasuf Bejta.

Bejta ka dhënë betimin e tij në seancën e sotme plenare.

Ai i takon Listës “Guxo” dhe në zgjedhjet e 14 shkurtit 2021, i kishte mbledhur 5,763 vota.

Bejta kishte shpallur kandidaturën për president, duke sfiduar Vjosa Osmanin.

Vasfije Krasniqi është dorëhequr për shkaqe shëndetësore.

/GazetaSinjali/