COVID-19

Të infektuar

165

Të sheruar

24

Të vdekur

3

Showbiz/ Dj Regard arrin 400 milion klikime në Spotify

news image

Dardan Aliu është një nga Dj kosovar që ka arritur t’i prekë majat e tregut ndërkombëtarë.

Përpos shumë ‘remix’ të tij më e njohura ndër to është kënga ‘Ride it’ nga reper Jay Sean, këngë kjo e publikuar në vitin 2008, shkruan Gazeta Sinjali.

Që nga publikimi i këtij ripërpunimi, kënga është bërë virale në aplikacionin Tik Tok, e qe i ka sjellë Aliut sukses përtej rrjetit kombëtar.

Përpos dëgjueshmërisë në këtë aplikacion, tashmë ai numëron rreth 400 milion klilime në Spotify, e që kjo konsiderohet një sukses i vërtetë për një artist.

Dj Regard është pjesë e një labeli ‘ Ministry of Sound’ dhe karrierën e tij muzikore është duke e vazhduar në Amerikë./Gazeta Sinjali/

View this post on Instagram

#Rideit #400M #Streams on #Spotify🤍

A post shared by Regard (@djregardofficial) on


Shpërndaje artikullin