image Dhunohet seksualisht një e mitur në Prizren - Sinjali

Dhunohet seksualisht një e mitur në Prizren

news image

Një e mitur dyshohet se është dhunuar seksualisht nga një person në Prizren, mbrëmë rreth orës 22:50, raporton Gazeta Sinjali.

Policia njofton se i dyshuari dhe viktima janë parë së bashku nga zyrtarët policorë dhe janë shoqëruar në stacion policor.

“Lidhur me rastin janë njoftuar prokurori, Qendra për Punë Sociale dhe Mbrojtësi i Viktimave”, thuhet në raportin 24-orësh të policisë.

Bëhet e ditur se e mitura së bashku me prindin e saj është kthyer në shtëpi, ndërsa me urdhër të prokurorit lënda e rastit vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin