image Dhuna ndaj prindërve: 35-vjeçari në Strellc të Deçanit rrah babain dhe demolon shtëpinë - ndalohet për 48 orë

Siguri

Dhuna ndaj prindërve: 35-vjeçari në Strellc të Deçanit rrah babain dhe demolon shtëpinë – ndalohet për 48 orë

news image

Çdo ditë e më shumë po raportohen raste të dhunës në familje, ku shpeshherë viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikike e fizike nga fëmijët e tyre. Një rast i rëndë ka ndodhur gjatë ditës se djeshme në Strellc të Deçanit, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se 64-vjeçari ka denoncuar rastin në Polici, ku ka deklaruar se i biri 35-vjeçar e ka sulmuar fizikisht duke e goditur me grushte.

Për të mos mbaruar me kaq, i dyshuari edhe ka demoluar shtëpinë, duke e detyruar babain e tij ta raportojë në Polici

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku kanë arrestuar të dyshuarin dhe të njëjtin e kanë shoqëruar në stacion policor.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim  që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit policor dhe i njëjti do të hetohet nën dyshimet  se ka kryer veprat penale ‘Dhunë në familje’ dhe ‘Asgjësim apo dëmtim i pasurisë’.

/GazetaSinjali/