image Dhjetëra bombardime për pak çaste në Mariupol - VIDEO
[wp-story id="814678"]

Botë

Dhjetëra bombardime për pak çaste në Mariupol – VIDEO

news image

Në ditën e 27-të të agresionit rus në Ukrainë, mediumi The Guardian ka publikuar disa pamje nga droni të cilat shfaqin bombardime të shumta në qytetin e rëndësishëm të Mariupolit.

Videoja me dron e publikuar sot tregon shpërthime të mëdha në fabrika dhe ndërtesa industriale në qytetin e rrethuar të Mariupolit, i cili vazhdon të jetë nën bombardimet ruse.

/GazetaSinjali/