image Deschamps për Laporten: Ai nuk po e tregon të vërtetën - Sinjali

Deschamps për Laporten: Ai nuk po e tregon të vërtetën

news image

Trajneri i kombëtares franceze Didier Deschamps tha për media se Aymeric Laporte nuk po tregonte të vërtetën për bisedat e tyre, përcjell Sinjali Sport.

Laporte në prag të kampionatit të ardhshëm evropian vendosi të ndryshojë “shtetësinë” e sportit.

Mbrojtësi i Manchester City ka kaluar të gjitha kategoritë e të rinjve të ekipit kombëtar francez, por kurrë nuk ka bërë debutimin e tij për ekipin kombëtar A. Për shkak të rrënjëve të tij baske, ai ka të drejtë të luajë për Spanjën, kështu që vendosi të luajë për Spanjën në të ardhmen, ku ka më pak konkurrencë.

Laporte përmendi mungesën e komunikimit me Deschamps si një nga arsyet për të shkuar në ekipin kombëtar spanjoll. Ai deklaroi se dërgoi mesazhe, por nuk mori asnjë përgjigje.

“Ai po gënjen dhe unë nuk do të hesht për gënjeshtrën. Mesazhi i vetëm që mora prej tij, më kujtohet mirë, ishte në tetor, kur më shpjegoi se ishte lënduar në shtator. Kjo është e gjitha”, tha Deschamps, duke komentuar mbi zgjedhjen e Laporte.

“Ai ka lirinë për të ndryshuar ekipin kombëtar. Sikur të kishte luajtur vetëm dhjetë sekonda për Francën, nuk do të kishte qenë në gjendje. Ai ka qenë gjithmonë në listë, por gara është ferr. Unë nuk kam asnjë problem me të. Kjo është zgjedhja e tij dhe fat i mirë për të”, ka shtuar trajneri i njohur. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: