image Deliu-Kodra i reagon Sveçlës: Ky qëndrim është provokim i hapur që protesta e veteranëve të eskaloj në dhunë

Politikë

Deliu-Kodra i reagon Sveçlës: Ky qëndrim është provokim i hapur që protesta e veteranëve të eskaloj në dhunë

news image

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra i ka reaguar ministrit të Brendshëm Xhelal Sveçla lidhur me deklaratën e sotme të tij, se protesta e veteranëve është organizuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Deliu-Kodra tha se ky qëndrim është provokim i hapur që protesta e veteranëve të eskalojë në dhunë.

“Gjithsesi, më e pakëta, ky qëndrim është provokim i hapur që sot protesta e veteranëve të eskaloj në dhunë. E turpshme, Ministër!”, ka shkruar ajo në një postim në “Facebook”.

Postimi i plotë:

Provokim për eskalim i Palaço Ministrit!

Xhelali po thotë që protesta e veteranëve u organizu prej Vuçiqit. Pas sulmeve të vazhdueshme, mos-përfshirjes në pagën minimale, tani veteranët edhe bashkëpunëtorë të Serbisë, a?

Keq jeni mashtru. Keq keni me u zhgënjy!

Gjithsesi, më e pakëta, ky qëndrim është provokim i hapur që sot protesta e veteranëve të eskaloj në dhunë. E turpshme, Ministër!

Ftoj veteranët që sot, paqësisht, të protestojnë për respekt dhe dinjitet.

Mos bini pre e këtyre provokimeve dashakeqe të këtyre trushpërlarëve.

Provokim për eskalim i Palaço Ministrit!Xhelali po thotë që protesta e veteranëve u organizu prej Vuçiqit. Pas sulmeve…

Posted by Blerta Deliu on Saturday, July 15, 2023

/GazetaSinjali/