image Del bilanci 24 orësh, kjo është shifra e tmerrshme e rasteve të reja në SHBA me COVID-19

Botë

Del bilanci 24 orësh, kjo është shifra e tmerrshme e rasteve të reja në SHBA me COVID-19

news image

SHBA raportuan më shumë se 21.700 raste sot.

Shtetet e Bashkuara raportuan 21.760 raste të reja të koronavirusit dhe 1,174 vdekjeve të lidhura sot, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn.

Kjo sjell rezultatin kombëtar në të paktën 1.721.753 raste dhe 101.616 vdekje.

Totali përfshin raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

New York është shteti më i goditur, me 366.733 raste dhe 29.529 vdekje. New Jersey, Illinois dhe California ndjekin./ Gazeta Sinjali/