image Debati për emigrantët në Angli, Dua Lipa nxjerr live pasaportën shqiptare: Duhet ta luftojmë ksenofobinë

Bota e Yjeve

Debati për emigrantët në Angli, Dua Lipa nxjerr live pasaportën shqiptare: Duhet ta luftojmë ksenofobinë

news image

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa gjatë një konference për shtyp para koncerit që do zhvillohet në Tiranë me rastin e 110 vjetorit të pavarësisë, ka komentuar edhe komentet e bëra nga ministrja e Brendshme Britanike, që i quajti shqiptarët “pushtues”.

“Një fatkeqësi e madhe si shihemi ne në sytë e politikanëve të tjerë, janë fjalë të pakëndueshme, mendoj që kemi nevojë me luftu ksenofobinë në botë, është e nevojshme, ne duhet ta ndryshojmë stigmën që kanë njerëzit ndaj shqiptarëve, kjo është ajo që mund të bëjmë. Kemi nevojë të pranohemi si rezidentë të çdo vendi ku jetojmë”, tha Dua.

Teksa merr në dorë pasaportën e saj shqiptare gjatë konferencës ajo thotë: Do të pasosha një të Shqipërisë dhe një të Anglisë”.

/GazetaSinjali/