image Danimarka kalon në epërsi me një super gol
[wp-story id="814678"]

Futboll

Danimarka kalon në epërsi me një super gol

news image

Ndeshja e parë në fazën eliminuese të Evropianit është duke u zhvilluar midis Uellsit dhe Danimarkës, shkruan Sinjali Sport.

Ka ndryshuar rezultati në të mirë të skandinave, 0-1.

Kasper Dolberg me një goditje të fuqishme hapi ndeshjen.

Uellsi si nikoqir po luan në stadiumin e Holandës “Johan Cruijff Arena”. /Gazeta Sinjali Sporti/