image Dalin formacionet startuese në derbin anglez: Man United - Liverpool

Futboll

Dalin formacionet startuese në derbin anglez: Man United – Liverpool

news image

Derbi më i madh në Angli luhet sot, transmeton Sinjali Sport.

Manchester United pret në “Old Trafford” rivalin më të madh të tyre, Liverpoolin me fillim nga ora 17:30.

Djajtë e kuq takohen me mysafirët në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë.

Të kuqtë janë në pozitën e tretë me 18 pikë, derisa vendasit me 14 pikë janë në të shtatën pozitë.

Formacionet për këtë sfidë janë publikuar dhe ato janë:

/Gazeta Sinjali Sporti/