image COVID-19 në Kosovë/ 20 pacientë në Mjekimin Intensiv - Sinjali

COVID-19 në Kosovë/ 20 pacientë në Mjekimin Intensiv

news image

212 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme që janë pjesë e Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Sipas SHSKU-së, me oksigjeno-terapi janë 144 pacientë, kurse në Mjekim Intensiv janë të shtrirë 20 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 71 pacientë;

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 17 pacientë;

Klinika e Pediatrisë,7 pacientë;

Klinika Obstetrike Gjinekologjike, 12 pacientë;

Spitali i Prizrenit,17 pacientë;

Spitali i Pejës, 19 pacientë;

Spitali i Gjilanit, 22 pacientë;

Spitali i Gjakovës, 24 pacientë;

Spitali i Mitrovicës, 12 pacientë;

Spitali i Ferizajt, 10 pacientë./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin