image Civilët u drejtohen tanksit rus, marshojnë drejt tij
[wp-story id="814678"]

Evropë

Civilët u drejtohen tanksit rus, marshojnë drejt tij

news image

Në një video të postuar në Twitter, të cilën e ka shpërndarë mediumi BBC, tregon banorët ukrainas që ndalojnë avancimin e tankeve ruse duke ecur masivisht drejt tyre.

Mësohet se skena është filmuar në Koryukivka, në rajonin Chernihiv.

Në mbishkrimin e videos shkruan: “Njerëzit ndalojnë fashistët rusë dhe nuk i lënë në qytetin e tyre!”.

/GazetaSinjali/