COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

Kulturë/ Çitaku poston fotografinë e urës së Autostradës ‘Arbën Xhaferi’: Më e madhja dhe më e bukura në Ballkan

news image

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka postuar sot fotografinë e urës së Autostradës “Arbën Xhaferi”, duke e cilësuar atë më të gjatën dhe më të bukurën në Ballkan.

“Me siguri, ura më e madhe në #Ballkan. Definitivisht, më e bukura! Autostrada  Arbën Xhaferri, #Kosovo 🇽🇰”, ka shkruar ambasadorja Çitaku, në Facebook, duke shoqëruar fotografinë e shkrepur nga Arian Mavriqi.

Arguably, the largest bridge in the #BalkansDefinitely, the most beautiful one!Highway Arbën Xhaferri, #Kosovo 🇽🇰 Photo credit: Arian Mavriqi

Gepostet von Vlora Citaku am Mittwoch, 13. Mai 2020

E autori i fotografisë ka thënë se nuk e bëri rastësisht foton urës më të gjatë në Ballkan.

“Nuk është se shkova rastësisht, por shkova enkas ta realizoj këtë fotografi të pa parë më herët nga kjo përspektivë të Urës më të gjatë në Ballkan ‘Arbër Xhaferi’, ka shkruar Mavriqi. 

Nuk është se shkova rastësisht, por shkova enkas ta realizoj këtë fotografi të pa parë më herët nga kjo përspektivë të…

Gepostet von Arian Mavriqi am Mittwoch, 13. Mai 2020

Shpërndaje artikullin