image Çitaku kujton senatorin Dole: Kemi pasur fatin e madh që e kemi pasur mbështetës
[wp-story id="814678"]

Politikë

Çitaku kujton senatorin Dole: Kemi pasur fatin e madh që e kemi pasur mbështetës

news image

Nënkryetarja e PDK-së Vlora Çitaku, ka kujtuar senatorit amerikan, Bob Dole, në një vjetorin e vdekjes, duke thënë se ai ka qenë një prej personaliteteve më të dashur dhe më të dekoruar në historinë e re Amerikane.

“Ka qenë ndër të rrallët që ka gëzuar admirim dhe respekt edhe në kampin Republikan, edhe në atë Demokrat. Ne kemi pasur fatin e madh që e kemi pasur mbështetës, e unë nderin e jetës qe e kam njohur dhe e kam pasur mik. Pusho në paqe”, tha Çitaku.

Ish-diplomatja kosovare ka shkruar: një vit pa Senatorin Bob Dole.

/GazetaSinjali/