image Bugatti Chiron i bërë nga “mbeturinat” - Sinjali

Bugatti Chiron i bërë nga “mbeturinat”

news image

‘Skrap Metal’, e cila bën art me makina ndodhet në Tailandë dhe është rreth dy orë me makinë nga Bangkok.

Ai është një vend unik ku mund të shihni shumë vepra arti të bëra prej hekuri. Kjo është pikërisht mënyra se si punëtorët jashtëzakonisht kreativë dhe të talentuar kanë krijuar kopje unike dhe madje skulptura kushtuar botës moderne nga mbeturinat për ditë.

Dhe kur bëhet fjalë për makinat, përveç dy Bugatti fantastik mund të shihni një kopje të Mercedes 300 SL dhe Ferrari 300 SL, shkruan telegrafi.

Nëse kthehemi te Chiron, youtuberi prapa kanalit mediatik CB zbulon se ai ishte blerë nga dikush nga Suedia.

Ai pagoi rreth 30,000 dollarë për këtë kopje unike. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: