image Blinken e dënon sulmin e qendrës tregtare në Ukrainë nga Rusia
[wp-story id="814678"]

Botë

Blinken e dënon sulmin e qendrës tregtare në Ukrainë nga Rusia

news image

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka thënë se bota është e tmerruar nga sulmi raketor i Rusisë sot që ka ndodhur në një qendër tregtare në Ukrainë.

“Ne do të vazhdojmë të mbështesim partnerët tanë ukrainas dhe do të kërkojmë llogari nga Rusia, përfshirë ata që janë përgjegjës për mizoritë”, ka shkruar Blinken në Twitter.

/GazetaSinjali/