image Bislimi për pagat në arsim: Ne kemi zgjidhjen, kryeministri sot e tregon
[wp-story id="814678"]

Politikë

Bislimi për pagat në arsim: Ne kemi zgjidhjen, kryeministri sot e tregon

news image

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka folur rreth mosekzekutimin e pagave të muajit shtator për sektorin e arsimit.

Bislimi ka deklaruar se Qeveria ka zgjidhje dhe se sot kryeministri Albin Kurti do të tregojë atë.

‘Unë për paga kam shumëçka me thanë, por jo këtu sepse kam ardhur për të raportuar për integrime evropiane”, ka thënë ai.

“Ne kemi zgjidhjen, sot del kryeminsitri tregon zgjidhjen”, ka thënë ai.

“Mos e vendosni arsimtarët në nivel social, ka me i ble turrshitë s’ka pare, është sociale.”, ka thënë ai.

/GazetaSinjali/